Първа победа за плевенските баскетболисти

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) постигнаха първа победа за първенство на Националната  баскетболна лига. Възпитаниците на Александър Дяковски разбиха със 111:71 младоците от „Академик“ (София). Гостите показаха още в началото, че няма да се предадат лесно и дори поведоха 13:9. Плевенчани се върнаха в мача бързо и обърнаха резултата до 31:29 в края на първата част. Домакините стартираха втория период със серия от 9-0 чрез Герасим Николов и Милен Дудев, за да стигнат до 40:29, а малко след това направиха преднината си двуцифрена за 57:38 след края на втората четвърт. През третия период ситуацията на паркета не се промени, а след 30 минути на таблото бе изписано 88:58 в полза на плевенчани. През последната част двубоят се доиграваше, а сирената прозвуча при 111:71 за „Спартак“. Беларусинът Уладзимир Крисевич завърши с 26 точки. 21 точки наниза Константин Коев. Милен Дудев завърши с 19, а Николай Маринов и Герасим Николов останаха със съответно 15 и 13. В следващия кръг плевенчани гостуват на „Черно море“ (Варна).

Материалът Първа победа за плевенските баскетболисти е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.