„Спартак“ отстъпи на „Севлиево“ в контрола

Юношата на клуба Ивайло Раденцов започна подготовка в родния си тим

Отборът на „Спартак“ (Плевен) загуби с 1:0 от „Севлиево“ втората си контрола от лятната подготовка. Възпитаниците на Красимир Бислимов играха добре, но пропуски ги лишиха поне от равенство.  Единственият гол в срещата падна десетина минути преди края, когато Георги Павлов донесе победата за „Севлиево“, реализирайки с глава след центриране на Петър Казаков. Плевенчани също изпратиха топката в мрежата на съперника, но попадението бе отменено поради засада. Въпреки че и в двата тима липсваха някои основни единици, стана изключително оспорвана, но коректна битка. През първото полувреме имаше няколко голови ситуации, но Николай Николаев, Борислав Трендафилов и Петър Казаков пропуснаха за „Севлиево“, а Любомир Тодоров от плевенчани уцели гредата.

Междувременно стана ясно, че юношата на клуба Ивайло Раденцов започва подготовка в родния си тим. За последно 35-годишният плеймейкър игра за „Литекс“ (Ловеч). Раденцов започна в „Спартак“ през 2002-ра и остана в клуба две години. После два сезона изкара с екипа на „Академик“ (Свищов). В периода 2006-2008 г. отново бе в плевенския тим. От лятото на 2008-а до 2012 г. игра последователно за „Видима-Раковски“ (Севлиево), „Калиакра“ (Каварна) и „Ботев“ (Враца). После се върна за един сезон в „Спартак“. От 2013-а до миналата година направи силни мачове за „Дунав“ (Русе).

Първа лятна победа за „Спартак“ (Плевен)

Материалът „Спартак“ отстъпи на „Севлиево“ в контрола е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.