България Север

Даниел Иванов – Аоияма ще стартира с ранг маегашира 5 на турнира, който започва тази неделя

simВ края на месец февруари професионалната сумо асоциация обяви обновената ранглиста на елитните сумо състезатели в Япония. В нея елховския състезател Даниел Иванов – Аоияма, е с ранг „маегашира 5“. В последната класация на елитните сумисти Даниел заемаше ранг маегашира 3, но заради отрицателният му баланс той загуби с две позиции.

Припомняме Ви, че само преди по-малко от месец Даниел спечели еднодневен турнир по сумо храма на сумото „Кокугикан“, в който участие взеха всички елитни състезатели. На финала той победи другият български представител, който към вече е с японски паспорт Калоян Андо-Котоошу. До този момент Даниел има и спечелен приз – „Боен дух” (една от трите купи които се дават във всеки турнир в елита), а най-високото ниво до което е достигал в ранглистата е “комусуби” /четвърто ниво в йерархията на сумото/. Поредният турнир, който ще бъде 15-ти пореден в елита за Даниел, започва на 9 март 2014 година и ще се проведе в Осака /Япония/.