Престижно трето място за „Underground riders“

снимка: sport-gabrovo.com

Състезатели на клуб „Underground riders“ завоюваха престижно трето място в една от най-тежките надпревари по планинско колоездене в българския календар – 24-часовият маратон организиран от велоклуб „Крива спица“ (Пловдив), , информира електронното спортно издание sport-gabrovo.com

Деветото издание на състезанието отново се проведе из полегатите склонове на Средна гора, близо до село Мътеница (община Хисаря), в традиционния предизвикателен формат, при който колоездачите карат денем и нощем в продължение на 24 часа по приятно за каране планинско трасе, с леки остри изкачвания и технични спускания и дължина от 11 километра. Стартът беше даден в 13 часа, а финалът беше 24 часа по-късно. Според регламента победители са тези направили най-много обиколки в рамките на едно денонощие.

Категориите бяха четири – соло мъже, соло жени, отбори (по двама, които карат заедно) и щафети (отбори от 2-ма до 4-ма, които се сменят на ротационен принцип).

Габровските момчета участваха в щафетната надпревара по името „Телетъбис“. Наредбата за тази категория гласеше, че всеки от четиримата трябва да завърши поне една обиколка, като същевременно всеки един може да направи колкото желае тура без смяна.

Четворката, която представи „Underground riders“, беше Калин Митев, Александър Александров, Ивелин Пенчев, Йоан Бонев, като Ивелин и Йоан караха по една обиколка, а Калин и Александър по две.

Цялата статия можете да прочетете оттук.