Спорт

Исландската приказка свърши, Франция се скъса да бележи

Франция се класира на 1/2-финалите на Евро 2016, побеждавайки с кетегоричното 5:2 Исландия в голов трилър на „Стад дьо Франс“.

Домакините влязоха в срещата в ролята на изявен фаворит в срещата и оправдаха очакванията на всички рано-рано. В 13-ата минута Оливие Жиру откри със силен диагонален изстрел от малък ъгъл, а седем по-късно Пол Погба удвои с глава след центриране от корнер. В края на първата част „петлите“ нанизаха още два гола, дело на Димитри Пайе и Антоан Гризман.

Въпреки огромния пасив, Исландия показа характерния си „боен“ дух и не се отказа. Колбейн Сигтурсон върна едно попадение за тима на Ларк Лагербак в 56-ата минута преди Жиру да накаже нова груба грешка в отбраната на северняците за 5:1. Дори и в този момент Исландия игра агресивно, макар да оставяше куп пространства за французите в оголената си защита. Ново почетно попадение добави Биркир Бярнасон в 84-ата минута. Сякаш пет минути преди края „викингите“ вярваха, че могат да постигнат немислим обрат. Те заслужиха всички аплодисменти, но чудото, разбира се, не се случи.

Така „петлите“ си осигуриха място в битката към финала, където ги чака отборът на Германия. Вчера „Бундестима“ надигра драматично Италия със 7:6 след изпълнение на дузпи (в редовното време и продълженията 1:1).

1′ – Начало на срещата! Свободен удар в полза на Франция след само 30 секунди игра. Топката бе изсипана в наказателното поле на ис…