ЦСКА надделя над руски гранд в контрола

Българският ЦСКА победи Локомотив (Москва) в първата си контролна среща от лагера в Испания. Възпитаниците на Стамен Белчев се наложиха над руския гранд с 2:1.

ЦСКА имаше преимущество в началните минути на мача, но до сериозна опасност пред вратата на московчани не се стигна. Все пак постепенно и двата отбора стигнаха до нелоши голови ситуации през първата част, но попадение така и не падна.

Локомотив поведе в 51-ата минута чрез Ндинга, който се възползва от груба грешка на вратаря Китанов. Няколко минути след това ЦСКА изравни с гол на Руи Педро, който засече центриране отдясно. В 85-ата минута българският тим направ пълен обрат, благодарение на 18-годишният Тонислав Йорданов, който реализира за 2:1.