Манчестър Юнайтед падна, но ще играе финал

Отборът на Манчестър Юнайтед допусна поражение с 1:2 в мача си реванш срещу Хъл Сити в полуфинална среща от турнира за Купата на лигата в Англия.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо не впечатлиха при гостуването си и явно разчитаха на аванса си, след като в първия двубой взеха чист успех с 2:0.

“Тигрите” откриха резултата с гол от дузпа чрез Том Хъдълстоун в 36-ата минута. В 66-ата минута Пол Погба изравни, но в 85-ата минута Омар Ниасе донесе крайния успех на домакините.

Хъл обаче не успя да се добере до нещо повече в оставащото време и трябваше да се задоволи с победа само за престиж, нанесяйки първо поражение на “червените дяволи” във всички турнири от 3 ноември 2016 година насам.

Така в мача за трофея Манчестър Юнайтед ще се изправи срещу тима на Саутхемптън. Припомняме, че „светците“ на два пъти надиграха с по 1:0 другия полуфиналист – Ливърпул….