„Спартак“ (Плевен) тръгна със загуба в НБЛ

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) стартираха с поражение участието си в новото първенство на Националната баскетболна лига  (НБЛ). Плевенчани отстъпиха с 83-104 пред „Берое“ (Ст. Загора).

Гостите дръпнаха напред още в първите атаки, а до края на първата четвърт успяха да натрупат двуцифрена преднина за 24-13. Разликата продължи да се увеличава, а още преди почивката стигна цели 20 точки за 47-27. През третата част темпото се запази, а „Берое“ продължи да контролира мача, за да стигне до почти 30 точки аванс – 79-50. В началото на последната десетка домакините стопиха част от дефицита си, но до края „Берое“ остана над 20 точки напред и си тръгна с победата.
За „Спартак“ Седрик Боуен отбеляза 23 точки и хвана 5 борби, Николай Маринов наниза 17 точки и подаде 7 асистенции, а 15 вкара Даворин Кунтич.

В следващия кръг плевенчани гостуват на „Ямбол“.

Снимка: plevensport.eu

Материалът „Спартак“ (Плевен) тръгна със загуба в НБЛ е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.