„Спартак“ с минимална загуба в контрола

Отборът на „Спартак“ (Плевен) загуби с 2:3 от „Дунав“ (Русе) в контрола, играна на градския стадион „Плевен“. Срещата бе равностойна през по-голямата част, като след почивката, когато бяха направени много смени, гостите установиха териториален превес. Плевенчани първи откриха резултата. В 9 минута Ивайло Раденцов отбеляза за 1:0 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Ивайло Иванов. Малко по-късно Цветан Петров пропусна да увеличи аванса на „Спартак“, след като пропусна сам срещу вратаря. До почивката нов гол не падна. На полувремето и двамата треньори направиха множество смени. Само за десетина минути „Дунав“ обърна резултата до 1:3 след хеттрик на Иван Коконов. Петнадесет минути преди края Ивайло Иванов оформи крайното 2:3. До края имаше атаки и към двете врати, но нов гол не падна.

Материалът „Спартак“ с минимална загуба в контрола е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.