„Спартак“ започна с победа 2019 година

Баскетболистите на „Спартак“ Плевен започнаха новата 2019 година така, както завършиха и предишната – с победа.

Снимка: LAP. bg

Възпитаниците на Александър Дяковски надиграха с 97:80 (27:23, 17:23, 26:19, 27:15) „Черно море Тича“ Варна в мач от 13-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство в НБЛ. Срещата бе интригуваща само през първото полувреме. Двата отбора се гонеха в резултата през първата част, като домакините успяха да излязат едва с 4 точки напред (27:23). След тройка на Мартин Йорданов 05:32 минути преди края на втората четвърт „Черно море“ дръпна напред (31:29) и се оттегли на полувремето с 2 точки аванс – 46:44. Веднага след подновяване на играта „Спартак“ вкара за равенство – 46:46. Последва игра кош за кош, като след тройка на Николай Маринов 06:34 минути преди края на третата част даде аванс от две точки на плевенчани – 55:53. До края на срещата „Спартак“ не допусна изненада и след по-активна игра се поздрави с крайния успех. За „Спартак“ Плевен Николай Маринов вкара 35 точки, Цветослав Острев завърши с дабъл-дабъл – 17 точки и 12 асистенции, а Георги Бързаков добави 15 точки за плевенчани.

Материалът „Спартак“ започна с победа 2019 година е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.