България Север, Спорт

„Спартак“ се даде трудно на „Берое“

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) загубиха с 85:89 от „Берое“ в мач от 15-ия кръг на НБЛ.

Снимка: НБЛ

Мачът премина през обрати, като силна трета част и стабилни последни минути изведоха „Берое“ до победата. Гостите започнаха мача силно и още през първата четвърт натрупаха двуцифрена разлика за 25:11. „Спартак“ обаче избухна през втория период, вкарвайки 32 точки, и обърна резултата, за да поведе с 46:40 на почивката. „Берое“ изигра силна трета част, в която направи серия от 20:2, за да си върне водачеството при 67:63 след 30 минути на терена. Старозагорци останаха напред до края, но съперникът не се отказа в нито един момент и беше плътно зад тях, независимо че не успя да ги настигне до края. За „Спартак“ един от основните играчи – Константин Коев, не влезе в игра, а Николай Маринов избухна с 6/8 от тройката и общо 33 точки и 6 асистенции. С 12 точки и 7 асистенции се включи Цветослав Острев.