„Спартак“ (Плевен) отстъпи на „Севлиево“

Отборът на „Спартак“ (Плевен) загуби с 1:2 гостуването си на „Севлиево“ в поредната си зимна контрола. В един равностоен мач между два от водещите състава в Северозападната трета лига, играчите на „Севлиево“ вкараха положенията си, за разлика от плевенските футболисти и домакините се поздравиха с победата. Още в 3 мин. Ленков стреля опасно за „Спартак“, но Пантев спаси удара. „Севлиево“ вкара и двете си попадения до 33 минута. В 15 мин. Милен Маринов вкара с глава за 1:0 след центриране на Георги Маминов. В 33 мин. Маминов шутира по диагонала,топката стигна до венецуелеца Хермес Паломино, който се измъкна от плевенската защита и отклони топката в мрежата за 2:0. След почивката плевенските футболисти изглеждаха по-свежи и наложиха териториален превес. „Севлиево“ заложи на контраатаки и Павлин Иванов пропусна да направи 3:0 при една от тях. Тихомир Тодоров прецизно насочи топката в мрежата на домакините за 2:1 в 78 мин. и върна интригата в мача. В оставащите минути плевенчани имаха възможност да стигнат до равенството. Любомир Тодоров открадна топката, финтира вратаря, но не уцели мрежата. Станислав Иванов стреля от воле, но Пантев се справи. В заключителните минути Сонер Хюсеин насочи топката с глава покрая вратата на домакините и последния съдийски сигнал дойде при 2:1 за „Севлиево“.

Материалът „Спартак“ (Плевен) отстъпи на „Севлиево“ е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.