България Север, Спорт

Плевенчанин наказа „Спартак“ (Плевен) в Луковит

Отборът на „Спартак“ (Плевен) допусна загуба в 27-ия кръг на първенството на Северозападната трета лига. Плевенчани отстъпиха с 2:1 като гости на „Ботев“ (Луковит), но продължават да са убедителни лидери в класирането, три кръга преди края на шампионата. Победния гол за домакините реализира плевенчанинът Антонио Иванджиков. Срещата бе оспорвана с поделено надмощие. Цв. Петров нацели гредата от фал, а домакините направиха няколко опасни атаки, но вратарят на „Спартак“ Теодор Тодоров се намеси авторитетно. Още в средата на полувремето Преслав Антонов напусна играта с травма, което принуди наставникът Краси Бислимов да прави промени. В 44 мин. обаче младият страж допусна грешка и домакините от „Ботев“ поведоха с 1:0. След почивката плевенчани вдигнаха оборотите. Те владееха по-често топката и логично стигнаха до равенството. Цветан Петров от пряк свободен удар в 68 мин. изпрати топката в мрежата за 1:1. В последните петнадесетина минути „Спартак“ натисна в опит да търси победата, което им гарантираше влизане във Втора лига. В 84 мин. домакините стигнаха до победен гол. След центриране, топката стигна до Иванджиков, който отблизо вкара победния гол за крайното 2:1 за „Ботев“ (Луковит). В следващия кръг „Спартак“ приема „Павликени“, когато при успех си гарантира първото място. Срещата е на 19.05 от 18 часа на градския стадион „Плевен“.

Материалът Плевенчанин наказа „Спартак“ (Плевен) в Луковит е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.