„Спартак“ започна с равен летните контроли

„Спартак“ /Плевен/ завърши 1:1 с „Етър“ в град Елена първата си проверка от началото на подготовката. Наставникът Красимир Бислимов заложи изцяло на най-младите си футболисти. „Болярите“ владееха повече топката и логично създадоха няколко голови положения, но Боби Начев се справи. Плевенчани заложиха на дефанзивна тактика, като при всяка възможност провеждаха бързи контраатаки. Още в 5-ата минута Ивайло Иванов се измъкна сам срещу вратаря и търкулна топката покрай него, но реферите не признаха попадението, измисляйки си засада. В 10 мин. Дани Младенов с удар от 7-8 метра откри за „Етър“. След това Благовест Ленков и Димитър Димитров пропуснаха да изравнят заради грешка в последния пас преди завършващия удар. След почивката търновският страж спаси удар от фаул на Ивайло Раденцов. Двамата отново бяха очи в очи в 71-вата минута, когато плевенският плеймейкър изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на футболист от „Етър“. До последния съдийски сигнал и двата отбора заложиха предимно на защитата и срещата завърши 1:1.

„Спартак“ игра в състав: Боби Начев – Лъчезар Ковачев, Валентино Макавеев, Цветелин Иванов, Благовест Ленков, Димитър Димитров, Траян Димитров, Ивайло Раденцов, Янислав Иванов, Георги Горанов, Ивайло Иванов. /Теодор Тодоров, Андриан Димитров, Павел Петков, Христо Тодоров, Джорджо Димитров/.

Материалът „Спартак“ започна с равен летните контроли е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.