„Спартак“ (Плевен) загуби в Стара Загора

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) загубиха гостуването си на „Берое“ (Ст. Загора) с 91:77 в среща от третия кръг на Националната баскетболна лига.

(facebook.com/pg/NBLBulgaria)

Домакините от Стара Загора дръпнаха с 26:19 още след първата четвърт и не позволиха на плевенчани нито веднъж да излязат напред в резултата. Водени от триото Дауъл, Прайс, Уокър, баскетболистите на „Берое“ държаха контрола върху мача и на почивката резултатът бе 44:34. Възпитаниците на Александър Дяковски показаха по-слаба стрелба от средно разстояние, но след добра трета част, която спечелиха с 31:26, намалиха само до 5 точки пасива си преди заключителните 10 минути – 70:65. Домакините започнаха стабилно последната част и не допусната обрат, за да с тигнат до победата. Старозагорци превъзхождаха „Спартак“ (Плевен) в подкошието, печелейки 41 срещу 34 борби за гостите, а и осъществиха значително повече атаки. Димитър Маринчешки завърши с 24 точки и 19 борби, но и те не бяха достатъчни за „Спартак“ (Плевен).  Николай Титков отбеляза 13 точки, а 12 добави Денислав Вутев. С 10 завърши Николай Маринов, а Мартин Маринов остана с 8, като вкара само 2 тройки от 10 опита, но се отчете с 5 борби и 6 асистенции. В следващия кръг, който е на 26 октомври, „Спартак“ е домакин на „Левски Лукойл“ .

Материалът „Спартак“ (Плевен) загуби в Стара Загора е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.