„Спартак“ (Плевен) загуби във Варна

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) загубиха гостуването си на „Черно море Тича“ (Варна) с 88:81 (24-24; 21-19; 21-15; 22-23) в среща от шестия кръг на Национанта баскетболна лига. За плевенчани в игра се завърнаха Герасим Николов и Денислав Вутев, но и те не успяха да предотвратят четвъртата поред загуба. Решаваща за крайния резултат се оказа третата четвърт. Първата четвърт премина в страхотно надвкарване, като и двата отбора имаха отлична успеваемост. След дузина смени на водачеството и без никой да поведе с повече от 3 точки, след 10 минути резултатът бе равен – 24:24. Пламен Алексиев се появи в игра в края на първата част за домакините, но още в началото на втората напусна накуцвайки терена и повече не влезе в играта. И през втората четвърт продължи гонитбата в резултата, като с кош 7 секунди пред почивката „Черно море“ поведе с 45:43. Варненци обаче стартираха ударно второто полувреме и изиграха страхотна трета четвърт, в която бавно и методично увеличиха преднината си, докато тя стигна 10 точки 2 минути преди края на частта – 66:56. Домакините показаха прекрасен процент на стрелба, което им помогна да задържат преднината си – 66:58, преди заключителните 10 минути. Успеваемостта на „Спартак“ в стрелбата падна значително и те се оказаха в ролята на догонващи. В последната част плевенчани се опитаха да обърнат развоя на мача, но разликата не падна под 5 точки. За „Спартак“ Николай Маринов завърши с 23 точки и 7 асистенции, а Димитър Маринчешки вкара 22 точки и овладя 8 борби.

Материалът „Спартак“ (Плевен) загуби във Варна е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.