„Спартак“ (Плевен) завърши годината със загуба

Футболният „Спартак“ (Плевен) загуби с 1:3 в Ловеч от „Хебър“ (Пазарджик) в среща от 18-ия кръг на Втора професионална футболна лига. Това бе и последната среща на плевенчани за календарната 2019 г. С оглед на показаното на терена, гостите заслужено си тръгнаха с трите точки от Ловеч. „Спартак“ бе с осакатен състав, а и наставникът Красимир Бислимов бе наказан да не ръководи отбора си. Още от началните минути „Хебър“ наложи териториален превес. Възможности за гол се откриха пред Октай Хамдиев и капитана Янко Ангелов, но те ги пропиляха. Плевенчани действаха на контраатака, но не достигнаха до чисто положение. В 21-вата минута след центриране от фаул Христо Тодоров шутира опасно, но бранител на „Хебър“ застана на пътя на топката и след рикошет тя излезе в корнер. В 38-ата минута Ангелов центрира, топката премина през куп от футболисти и попадна у Асен Георгиев, който я насочи в горния ляв ъгъл на плевенската врата за 0:1. В самия край на полувремето Станислав Ангелов предотврати втори гол в своята врата. В началото на второто полувреме „Хебър“ реши мача в своя полза само за 6 минути. В 52 мин. с плътен удар Даниел Пехливанов направи 0:2, след центриране отляво. Отново той се разписа и в 58-ата минута, завършвайки многоходова акция с попадение отблизо. Спартаковци не се предадоха, търсейки до последно почетен гол. Те стигнаха до него в 81-вата минута, когато Кристиян Григоров от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Ивайло Иванов, вкара за крайното 1:3. За „Спартак“ предстоят тежки дни, тъй като играчите имат да получават няколко заплати и две премии. Отборът ще зимува последен във Втора професионална лига, но основният въпрос е – ще има ли отбор и на пролет?

Материалът „Спартак“ (Плевен) завърши годината със загуба е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.