„Спартак“ (Плевен) загуби в Бургас

Баскетболистите на „Спартак“ (Плевен) загубиха с 83:79 гостуването си на „Черноморец“ (Бургас) в среща от НБЛ.

Плевенчани започнаха мача по-добре и водиха през цялата първа част, но не успяха да натрупат сериозен аванс – 23:20. „Черноморец“ обаче отвърна бързо и започна втората четвърт със серия от 12:2, за да поведе и на моменти да направи двуцифрен аванс. В крайна сметка на почивката разликата в полза на домакините бе 4 точки – 43:39. През третата част бургазлии продължиха да играят по-активно, като отново стигнаха до аванс от 10 точки, но в края на частта „Спартак“ намали изоставането си само на 6 точки. „Черноморец“ запази крехка преднина през цялата последна част, а драмата остана за самия край. Димитър Маринчешки вкара два поредни коша в последната минута и приближи „Спартак“ само на две точки от съперника. В крайна сметка до обрат не се стигна и домакините взеха победата.

За „Спартак“ с 18 точки и 13 борби завърши Димитър Маринчешки, 14 точки и 6 борби добави Константин Коев, а с по 11 точки се отчетоха Денислав Вутев (6 борби) и Николай Титков (6 асистенции).

Материалът „Спартак“ (Плевен) загуби в Бургас е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.