Баскетбол: „Спартак“ (Плевен) започна третия етап със загуба

Баскетболистите на „Спартак“ паднаха в зала „Балканстрой“ от гостуващия „Рилски спортист“ (Самоков) със 79:101 в среща от 19-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Това е третото поражение за селекцията на Александър Дяковски (след 92:75 в Самоков и 91:109 в Плевен) срещу този съперник от началото на сезона. Гостите доминираха през целия мач. Те поведоха още от самото начало. В 5-ата минута те вече имаха двуцифрен аванс – 14:4. В края на първата част плевенчани изоставаха със 17:28. Във втората четвърт възпитаниците на Александър Дяковски се преобразиха. Постепенно те стопиха напълно пасива – 40:40, в 18-ата минута. В оставащото време до почивката обаче не реализираха нито веднъж и завършиха полувремето със 7 точки по-малко – 40:47. Развръзката настъпи в третата част, когато гостите бяха пълни господари на игралното поле и на практика си осигуриха победата в мача. 76:54 бе преднината им преди заключителните 10 минути. Те просто се доиграха без никаква интрига.
С дабъл-дабъл за „Спартак се отчете Димитър Маринчешки – 23 точки и 12 борби. Николай Маринов отбеляза 13 точки, Константин Коев наниза 12, с 11 е Тодор Тодоров, а 10 има Мартин Маринов.

Материалът Баскетбол: „Спартак“ (Плевен) започна третия етап със загуба е публикуван за пръв път на Новини от Плевен – „BG Север“.