Победи за челната петица в Английската неделна лига по футбол

снимка: АНЛ – Габрово

Дори снегът не попречи на водещите отбори в Неделната Лига на Габрово, да постигнат победи в предпоследния 14 кръг от есенния полусезон. Теренът беше почистен своевременно и това даде възможност на всички да наблюдават отново хубав и интересен минифутбол.

Лидерът „ВАС Етъра“ се наложи над тима на „New Boys“ в сравнително равностоен мач с 4:1. Два гола за успеха отбеляза Васил Нанков.

Вторият в класирането, „Копакабана“ бе убедителен в срещата си със „Street football“, печелейки с 10:0. Пет гола вкара Милен Панчев, а четири добави Ивайло Райнов.

Шампионите от „ФК Стеф Фреш“ също бяха убедителни, надигравайки „Приятели“, с 6:0. По два гола за категоричния успех вкараха Детелин Станчев и Ивайло Илиев.

Четвъртият във временното класиране „ФК Габрово – Палаузово“ също спечели, с 5:2 срещу „Идеал Стандарт Видима“. Хеттрик за успеха наниза Бисер Стефанов.

Петият в таблицата „ФК Старо Село 777“ изигра два мача през седмицата. В четвъртък загуби от „FC Eagles“, с 2:5, след два гола на Андриан Христов за победителите. В неделя поправи своята грешка и надделя над „Веспа“, с 6:2. Отличен мач изигра Радослав Гутев, реализирайки четири гола.

„FC Eagles“ продължи успешната си серия и в неделя, разгромявайки „Вихър Яворец“, с 16:1. По четири гола отбелязаха Александър Ширтев, Станислав Цанков и Андриан Христов, а хеттрик добави Даниел Христов.

Следващата неделя, 17 декември е последният, 15- ти есенен кръг от АНЛ Габрово. Началото е в 12.00 ч.