България Север

14 годишния Симеон Димитров от Елхово спечели трети бронзов медал в бокса

bpxЕлховският боксьор Симеон Димитров спечели бронзов медал в категория до 52 кг. на Държавното лично отборно първенство за юноши в Пловдив, което се проведе в средата на месец октомври. Състезателят на боксовия клуб от Елхово завърши на трето място място в категорията, след загуби на полуфинала срещу състезател от град Добрич. За достигането до полуфиналната фаза състезателят надигра двама свои съперника, с което доказа че бронзовият медал е напълно заслужен. В първенството в Пловдив участваха 150 състезатели от 42 клуба.

Това е трети бронзов медал за 14 годишния състезател от Елхово. Предишните му два медала бяха спечелени през 2012 година, когато той спечели бронзовите отличия съответно в категории 43 и 44,5 килограма. Той се занимава активно с бокс от две години, а негов треньор е лицензиран треньор по бокс Димчо Карасалиев.