България Север

Снимки: ОФК Елхово разгроми водач от сливенската областна група в приятелска среща играна в Елхово

pfslПродължава стартиралата в началото на месец февруари подготовката на футболистите на ОФК Елхово за предстоящият пролетен полусезон в елитната окръжна група в област Ямбол.
Днес момчетата на ст. треньорът Димитър Иванов победиха убедително гостуващият състав на ФК „Аполон“ – Сливен с убедителен резултат 4:0.

За ОФК Елхово стартираха: на вратата Даниел Танев и пред него Калоян Ангелов, Радослав Стоянов, Пламен Христов, Николай Танев, Красимир Ламбов, Димитър Баев, Станимир Тодоров, Димитър Тодоров, Георги Янчев и Наско Танев. На резервната скамейка Димитър Иванов остави Димитър Михайлов, Станимир Бабаджанов, Велислав Пасков и Валентин Томев. На полувремето резултата бе 2:0 в полза на ОФК Елхово, а след почивката бяха отбелязани още два гола за крайното 4:0. Головете за ОФК Елхово отбелязаха Станимир Тодоров (бел. ред – 2 гола), Георги Янчев и Станимир Бабаджанов.

Любопитен факт, е че гостуващият днес състав от кв. Речица – гр. Сливен е водач във временно класиране на Областна група мъже сезон – Сливен с четиринадесет победи и само един равен резултат до този момент.

Това бе третата среща от предсезонната подготовка, като в края на миналата седмица ОФК Елхово постигна равен резултат 2:2, като гост срещу третодивизионият ОФК „Сливен-2000″, както и победа срещу Бисер с 6:2 в двубой игран тук в град Елхово. Като част от предсезонната подготовка футболистите на ОФК Елхово, за втора поредна година проведоха двудневен лагер извън град Елхово, като тази година те бяха приети в Екоцентър РумиКА.

Към този момент ОФК Елхово е водач в окръжната футболна група с четири точки преднина пред втория ФК Бояджик 2004.

По програма ОФК Елхово стартира шампионата срещу състава на ФК Межда, а кръг след това ще гостуват в село Кукорево на Тракиец. Оофициалните срещите трябва да започнат през месец март, а на работно съвещание на 26 февруари, ръководителите на футболните клубове заедно с представителите на БФС-Ямбол, ще уточнят детайлите.