България Север

Снимки: ОФК Елхово загуби 2 точки на старта на шампионата в Елхово

ofskОФК Елхово стартира официално своето участие в пролетния дял на шампионат на А областна футболна група – Ямбол. В среща от 12 кръг на първенството, футболистите на ст. треньорът Димитър Иванов, който в днешния двубой изпълняваше функциите на играещ треньор, завършиха наравно 2:2 с гостуващия състав на ФК Межда.

Във втора поредна официална среща гостите от село Межда се оказаха препъни камък за елховските футболисти. Припомня ме Ви, на старта на шампионата като гост ОФК Елхово постигна отново равен резултат 1:1.

За ОФК Елхово стартираха: вратар Даниел Танев и пред него Радослав Стоянов, Пламен Топалов, Николай Танев, Валентин Шиваров, Пламен Христов, Димитър Тодоров, Станимир Тодоров, Димитър Иванов, Атанас Танев и Димитър Баев (капитан).

На полувремето резултата бе 1:1, като първи откриха гостите от Межда. През второто полувреме ОФК Елхово поведоха за 2:1, но отсъдената дузпа за игра с ръка 10 минути преди края на срещата, даде възможност гостите да изравнят за оформянето на краен резултат 2:2.

Голмайстори за Елхово бяха Димитър Тодоров и Димитър Иванов. Като цяло ОФК Елхово създаде повече голови ситуации, по-добре стоящ отбор на терена, но в крайна сметка футбола е спорт, в който се броят единствено и само броя на точните попадения в двете врати.

Въпреки равният резултат ОФК Елхово повежда с още една точка пред вторият отбор на Бояджик 2004 и вече разликата между тях е пет точки, тъй като отбора от село Бояджик губи в мач срещу другият отбор от село Бояджик – Ураган с минималното 2:1.