Виктор Бориславов шести в Републиканския шампионат по мотокрос

снимка: Личен Архив

9-годишният Виктор Бориславов, третокласник от Основно училище “Неофит Рилски” – Габрово,  зае шесто място в крайното класиране на Републиканския шампионат по мотокрос клас 64 сс., в който тази година участие взеха общо 16 състезатели.

През годината младият габровски талант участва в традиционни състезания и постигна едно трето, две втори и едно първо място в гр. Главиница.

Виктор започва участието си в Републиканския шампионат на България през миналата година.

През 2013 г., състезаващ се за сливенския клуб “Сливен Моторс”, завърши осми в държавния шампионат от 20 участника, записвайки две втори места и едно трето.

От началото на тази година той е състезател на Клуб “Мото Спорт Варна”. През 2014г. се проведоха общо десет кръга от републиканския шампиона, а България беше домакин на два европейски и три източно европейски кръга, в клас 65сс и 85сс.