България Север, Спорт

Ясни са двойките за пряката елиминация на Купа Габрово 2015

снимка: АНЛ – Габрово

Отпаднаха и последните въпросителни кой ще продължи към полуфиналите и кой ще играе за 5-8 място за Купата на Габрово.

В група А „ФК Експрес“ и „2+2″ решиха в пряк двубой вторият полуфиналист. „2+2″ поведе до почивката с 4:0, с два гола на Радослав Гутев, но след хеттрик на Данаил Савов за „Експрес“, последните минути приключиха особено драматично. Все пак с 4:3 „2+2″ вече мисли за полуфинала.

В другата среща, „Палаузово“ победи в протоколен мач тима на „Трите Хикса“ със 7:2. Четири гола отбеляза Иван Лесев, а хеттрик добави Радослав Христов.

В крайното класиране лидер е „Палаузово“ с 9 т., пред „2+2″ с 6т., „ФК Експрес“ – 3т. и „Трите Хикса“ без спечелена точка.

В група Б, в пряк двубой за лидерската позиция, „Копакабана“ победи „Ceratizit“ с 6:2. По два гола вкараха Христо Минчев и Пламен Меразов.

С два гола на Здравко Христов „Омега“ спечели третото място в групата, след победа над „Гипсострой 08″ с 4:3.

„Копакабана“ оглави група Б със 7 т., пред „Ceratizit“ с 6т., „Омега“ – 3т. и „Гипсострой 08″ с 1 т.

Полуфиналните двубои, за разпределение на местата от първо до четвърто и от пето до осмо, ще се изиграят през тази седмица.