Полша и Португалия правят 1:1 на полувремето

Отборите на Полша и Португалия играят при резултат 1:1 в първи четвъртфинален сблъсък от Евро 2016.

Голямата звезда на „Дружина полска“ Роберт Левандовски откри резултата още във 2-ата минута. Лева засече отблизо ниско центриране. Седрик Суареш допусна нелепа грешка, топката го прехвърли и така се стигна до атаката на Полша.

Ранният удар обаче подейства ободряващо на иберийците и те започнаха да си връщат контрола на двубоя. Така 18-годишният Ренато Санчес върна тима си в мача с брилянтен гол, правейки резултата 1:1 в 33-ата минута. Прекрасен удар на младия талант от границата на наказателното поле препарира Фабиански.

В това време поляците дебнеха на контра и Левандовски на два пъти имаше изгодни възможности за втори гол. Все пак до почивката не се стигна до попадения и развръзката остава за втората част….