Спорт

Уелс – Белгия 1:1 след лудо първо полувреме

Уелс и Белгия играят в 1/4-финален сблъсък на Евро 2016. На полувремето резултатът е 1:1.

Двата тима направиха страхотно първо полувреме, в което преобладаваше бързия и атакуващ футбол. Раджа Наинголан откри в 13-ата минута за Белгия, но Ашли Уилямс върна „драконите“ в играта в 31-а.

1′ – Скоростно начало на срещата. Двата отбора стартират битката по между си във великолепно темпо, загатвайки, че няма да се бранят и ще търсят попадения.

5′ – Бен Дейвис (Уелс) получава жълт картон рано-рано, фаулирайки една от звездите на белгийците – Кевин де Бройне. Дейвис ще пропусне евентуален 1/2-сблъсък на отбора си поради натрупани картони.

7′ – Уникален пропуск за Белгия. Караско овлядя центрирана топка пред малкото наказателно поле и стреля, но Уейн Хенеси блокира ударът му. Последваха нови две добавки, но „опълченската“ отбрана на Уелс не позволи на топката да влезе във вратата. Последва корнер, но след изпълнението му и Лукаку изпусна шанса си, разминавайки се с кълбото.

8′ – „Драконите“ показаха зъби на свой ред, но слаб удар с глава на Хал Робсън-Кану не намери целта.

13′ – Гол за Белгия! Топовен изстрел на Раджа Наиголан от над 25 метра е неспасяем за вратаря Уейн Хенеси. Великопелно попадение!

20′ – Уелс успява да задържи продължително топката в средата на терена, но все още голови ситуации пред вратата на Куртоа липсват. Белгийците осезаемо се дръпнаха назад след началния си натиск и…