Десетима от Лудогорец отстъпиха на Динамо (Киев) в контрола

Шампионът на Украйна Динамо (Киев) победи българския първенец Лудогорец с 2:1 в приятелска среща, играна в Австрия.

Витали Буялски даде преднина на украинския гранд още във 2-ата минута. Той бе изведен технично от Жуниор Мораеш и с красив прехвърлящ удар от малък ъгъл не остави шансове на Владислав Стоянов.

„Орлите“ обаче се върнаха мигновено в мача, изравнявайки две минути по-късно чрез Джонатан Кафу. Бразилецът се измъкна зад защитата на Динамо, набра скорост, преодоля стража на киевчани и опъна мрежата на празна врата.

В 42-ата минута Козмин Моци остав Лудогорец с човек по-малко, изкарвайки си нелеп втори жълт картон за изпълнение на свободен удар без да има съдийски сигнал.

Това се отрази на играта на българския тим, който предаде инициативата на именития си съперник през втората част. Артьом Беседин донесе победния гол за Динамо в 72-ата минута….