Спорт

Цонга обърна Иснър в епична битка на „Уимбълдън“

Французинът Жо-Вилфред Цонга се класира за 1/8-финалите на „Уимбълдън“ след като победи Джон Иснър (САЩ) в епична, 5-сетова битка, продължила близо четири часа и половина в два дни.

Цонга губеше с два сета, но успя да направи немислимото и да обърне съперника си за 6:7(3), 3:6, 7:6(5), 6:2, 19:17.

Само заключителната част на двубоя бе с времетраене от 2 часа и 8 минути. Петият сет се превърна в „безкраен“ маратон, в който и двамата тенисисти печелиха сервис-гейм след сервис-гейм. Така се стигна до 17:17, когато Иснър сякаш рухна физически и психически, губейки подаването си. Съперникът му се възползва по най-добрия начин и затвори мача още в следващия гейм.

Търсейки място на 1/4-финалите, Цонга ще срещне сънародника си Ришар Гаске, който се наложи над Алберт Рамос от Испания с 2:6, 7:6(5), 6:2, 6:3….