Франция води с 2:0 на Германия

Франция е на броени минути от финала на Евро 2016. „Петлите“ водят с 2:0 срещу Германия в полуфиналният сблъсък между двата тима от шампионата на Стария континент.

В герой за домакините се превърна талантливият Антоан Гризман, който заби два гола във вратата, пазена от Мануел Нойер.

Секунди преди почивката звездният нападател на Атлетико (М) откри резултата след като реазлизира дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле от страна на Бастиан Швайнщайгер.

През втората част Гризман наказа и грешка в германската отбрана и вратаря, удвоявайки резултата в полза на Франция.

Германците също имаха своите шансове, Най-сериозната възможност се откри пред Кимих, който разтресе гредата.

Първо полувреме:

1′ Начало на мача.

3′ Първоначален натиск на домакините. Пробив на Пайе завършва с рикошет в крака на Емре Джан.

6′ Прецизен шут на Гризман е избит от Нойер. Звездата на Атлетико (М) с един финт елиминира двама противници – Бенедикт Хьоведес и Месут Йозил – и се озова почти сам срещу Мануел Нойер. Ударът му обаче беше слаб и вратарят успя да реагира адекватно.

14′ Германия отговаря на удара. Емре Джан проби по фланга и центрира в наказателното поле, където Томас Мюлер стреля, но слабо и в аут.

15′ Йозил напредва, топката стигна до Джан, който стреля опасно, но Лорис показа класа и отби шута вдясно на вратата си.

20′ Германия изравни играта и вече пое инициативата. Нова опасност пред вратата на Франция. Тони Кроос п…