Франция и Германия играят при 0:0

Първо полувреме:

Преди срещата:

Отборите на Германия и Франция ще спорят помежду си за място на финала на Евро 2016.

Португалия вече очаква своя съперник за трофея, а вторият полуфинален сблъсък стартира днес в 22:00 ч, българско време и ще се играе в Марсилия. Главният рефер на срещата ще бъде Никола Рицоли.

Любопитен факт е, че „петлите“ не са печелили срещу Бундестима в официален мач от 58 години насам, но в същото време в последните два шампионата, които домакинстваха, французите се окичиха със златото. „Петлите“ спечелиха Евро ’84 и Мондиал ’98.

Йоаким Льов няма да може да разчита на основни имена като Марио Гомес, Матс Хумелс и Сами Кедира. Бастиан Швайнщайгер пък получи травма по време на четвъртфинала с Италия и също остава под въпрос.

За Франция Н’Голо Канте и Адил Рами се завръщат в състава, след като пропуснаха четвъртфинала с Исландия поради наказания. Гризман, Пайе и Погба също за готови да дадат най-доброто си представяне. Предстоят ни страхотни мигове със супердербито между германци и французи.

Ето и пълните състави на двата тима:

ФРАНЦИЯ (4-2-3-1): Лорис; Саня, Косиелни, Юмтити, Евра; Матюиди, Погба; Пайе, Сисоко, Гризман; Жиру

ГЕРМАНИЯ (4-2-3-1): Нойер; Кимих, Боатенг, Хьоведес, Хектор; Джан, Швайнщайгер; Йозил, Кросс, Дракслер; Мюлер…