Берое не се даде на ХИК

Отборът на Берое игра добре и направи 1:1 срещу ХИК в първи мач между двата тима от втория предварителен кръг на Лига Европа.

Първото полувреме на двубоя под Аязмото предложи бърз и атрактивен футбол. И двата отбора се хвърлиха в атака и положения имаше и пред двете врати.

В 37-ата минута японецът Танака бе забравен сам срещу Макенджиев, стреля, вратарят отби, но притичалият Морелос на празна врата нямаше как да сбърка – 0:1 за гостите.

Втората част започна с натиск на старозагорци, който даде мигновен резултат.

В 49-ата минута след грешка в защитата на финландците Веселин Пенев намери добре топката и с хубав шут изравни резултата – 1:1.

Честващият вековния си юбилей през настоящата година Берое можеше да стигне до пълен обрат в 56-ата минута, но силният удар с глава на капитана Иво Иванов след центриране отдясно на Том, попадна право във вратаря Деене, който успя да избие.

До края на срещата българите търсеха повече победата, но до нови попадения така и не се стигна и изходът от сблъсъка остава отворен до реванша в Хелзинки идната седмица….