Спорт

Италия се справи със САЩ и остава в борбата

Италианският национален отбор по волейбол продължава да бъде в борбата за място на полуфиналите на тазгодишното издание на Световната лига.

„Скуадра адзура“ успя да надиграе САЩ с 3:1 (25:22, 27:25, 26:28, 25:21) във втория си мач от Група К на финалния турнир, игран тази вечер пред около 2500 зрители в зала „Таурон Арена“ в полския град Краков.

Така след вчерашното 0:3 от Бразилия, италианците имат 1 победа, 1 загуба, 3 точки и геймово съотношение 3:4, като запазиха шансовете си за полуфиналите. За целта Италия трябва да се надява „Селесао“ да бие САЩ с какъвто и да е резултат в последната среща в групата утре (15 юли). От друга страна въпреки поражението, американците имат също възможност да продължат напред, като трябва да победят Бразилия с 3:0 или 3:1 гейма. При това положение извън полуфиналите ще остане Италия. Двубоят между Бразилия и САЩ е утре от 21,30 часа българско време.

Над всички за „адзурите“ бе Османи Хуанторена с 23 точки (2 блока, 1 ас, 54% ефективност в атака и 36% перфектно посрещане), а Иван Зайцев добави още 14 точки (39% ефективност в атака) за победата. За тима на САЩ Матю Андерсън реализира 21 точки (2 блока, 3 аса и 44% ефективност в атака), а Аарън Ръсел се отчете с 16 точки (1 блок, 1 ас, 45% ефективност в атака и 51% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно за успеха….