Левски и Марибор играят при 0:0

Отбоът на Левски започна похода си към груповата фаза на Лига Европа след повече от две години отсъствие от евротурнирите.

Българският тим гостува на Марибор в двубой от втория предварителен кръг на Лига Европа. Резултатът на полувремето е 0:0.

Димитър Пиргов прави официален дебют за „сините“, а звездният нападател Антонио Аниете се завръща в атаката на тима като днес ще се подвизава зад Венцислав Христов. Ново попълнение в отбраната на тима Симон Сандберг остана резерва.

През първата част видяхме много малко привлекателни от футболна гледна точка моменти. Двата тима не бързат да атакуват и очакват съперникът да греши. Левски показва много добра стиоковка в дефанзивен план и обратно на очакванията владее повече топката.

Чисти голови положения след първите 45 минути от срещата в Словения все още няма .

Втората част стартира с ротации в състава на домакините. Нападателят Байде замени Салалич, а Вршич – Връховец. Явно словенците ще търсят гола до края на мача….