Лудогорец и Цървена звезда не се победиха в голов спектакъл

Лудогорец и Цървена звезда не успяха да се победят в първия мач по между си от третия квалификационен кръг на Шампионската лига, завършвайки при резултат 2:2 на „Лудогорец арена“ в Разград.

Разградчани могат да съжаляват, защото направиха множество пропуски пред вратата на съперника си. Те ще трябва да търсят задължително попадение на реванша в Белград, ако искат да продължат към плейофите.

Двата отбора предложиха интересен двубой, изпълнен с атакуващ футбол. Българският тим откри в 43-ата минута чрез Джонатан Кафу, но с голове на Александът Катай и Гелор Канга до средата на втората част „звездашите“ обърнаха мача в своя полза. Все пак в 77-ата минута влезлият като резерва Клаудио Кешеру изравни за 2:2, увеличавайки шансовете на Лудогорец в реванша.

Минута по минута:

90′ – Марселиньо стреля от пряк свободен удар, но ударът му срещна стената. Натаниел направи добавка с рикоширалата топка, но безуспешно – аут.

80′ – Лудогорец продължава да атакува продължително противника си, търсейки трето попадение. Кишада стреля, но ударът му бе блокиран от защитник на сърбите. От последвалия корнер не излезе нищо.

77′ – ГОЛ за Лудогорец! Моци изпълни бързо и изненадващо свободен удар, топката достигна до резервата Клаудио Кешеру, който от малък ъгъл я прати във вратата на Кахриман за 2:2!

67′ – ГОЛ за Цървена звезда – 1:2! Гелор Канга бе оставен непокрит пред наказателното поле на Лудогорец и с великолепен удар намери горния…