Порто и Рома не се биха

Вторият ден от плейофните сблъсъци между кандидатите за участие в груповата фаза на Шампионската лига и предложиха доста попадения и интересни развръзки.

В най-важият мач, който всички следяхме с трепет, българският евробоец – Лудогорец се наложи с категоричното 2:0 над Виктория Пилзен на националния стадион „Васил Левски“. Попаденията през втората част на Моци от дузпа и Мисиджан изстреляха родния шампион по пътя към второто му участие в най-комерсиалния клубен турнир.

Полският първенец Легия (Варшава) също не сгреши и със същия резултат – 2:0 надигра като гост Дъндолк.

През първото полувреме ирландците успяха да удържат нулевото равенство, но след почивката разликата в класите си каза думите и Легия взе комфортен аванс преди реванша идната седмица.

Българският футболист в редиците на Легия – Михаил Александров, започна на резервната скамейка и влезе в игра в 89-ата минута.

Селтик си спретна голова фиеста и също крачи уверено към участието си в Лигата на богатите.

Шотландците разбиха с 5:2 гостуващия Апоел Беер Шева.

Още в деветата минута след сблъсък между Скот Синклер и вратаря Гореш топката стигна до Рогич, който се разписа за 1:0.

В края на полувремето Лий Грифитс привидно доуби интригата в срещата с две попадения за „детелините“.

В 39-ата минута след включване на Коло Туре топката достигна до Джеймс Форест, а след това и до Грифитс, който покачи на 2:0.

В 45-ата Грифитс направи резултата класически след страхотно изпълне…