Победният ход на Дунав в Първа лига продължава

Дунав (Русе) победи с 2:0 като гост състава на Локомотив (Горна Оряховица) в първи мач от четвъртия кръг на футболната ни Първа лига.

„Железничарите“ домакинстваха двубоя на стадион „Локомотив“ в Пловдив, тъй като съоръжението в Горна Оряховица към момента не покрива изискванията на Българския футболен съюз.

И двете попадения за русенци паднаха през втората част. Те бяха дело на Антон Огнянов в 55-ата и на Мирослав Будинов в 66-ата минута.

Така Дунав се утвърди на лидерската позиция в родния шампионат. „Светлосините“ са в серия от три поредни успеха, с които събраха общо 10 точки. По-късно играят тимовете на Черно море и Локомотив (Пловдив). Ако „моряците“ победят, ще се изравнят по точки с Дунав на върха.