Пирин удържа ЦСКА в Благоевград

Отборите на Пирин (Благоевград) и ЦСКА-София не се победиха в мач от четвъртия кръг на родния шампионат, завършвайки 1:1.

Няколкото хиляди зрители на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград станаха свидетели на здрав и интересен двубой, изпълнен с множество положения за гол.

В началото темпото на игра бе по-бавно, но постепенно „армейците“ наложиха натиск. Въпреки че предимството им бе очевидно, то не се увенча с успех през първата част. Сериозни пропуски направиха Арсенио Нунеш и Диого Виана, който уцели и греда от над 30 метра.

Все пак ЦСКА откри в началото на втората част. Точен в 54-ата минута бе Нунеш, който се разписа с глава за 1:0. Възпитаниците на Христо Янев обаче удържаха аванса си само 9 минути, тъй като Димитър Благов изравни за домакините след хубава комбинация със свой съотборник.

Така ЦСКА събра актив от седем точки, но все още търси първия си успех далеч от дома. Пирин е с три по-малко….