Игуаин впечатли при победа на Ювентус

Италианският шампион Ювентус продължава с наказателната си акция в Серия „А“, след като в мач от 3-ия кръг смаза с 3:1 Сасуоло у дома.

Това беше най-малкото, с което гостите се разминаха, а всички голове паднаха през първото полувреме. 90-милионната покупка Гонсало Игуаин се отличи с две попадения и пропусна да запише и хеттрик, след като с глава нацели гредата. При добавката обаче друго ново попълнение – Миралем Пянич, се разписа. Гостите стигнаха до почетен гол в 33-ата минута чрез Лука Антей, който беше точен след корнер.

След почивката торинци значително намалиха темпото и допуснаха няколко опасности пред вратата си, но те не се оказаха фатални. Така „старата госпожа“ има пълен актив от 9 точки, докато Сасуоло остава с 3 т.

Пипита пък за първи път започна титуляр в официален мач за Юве и показа отлично разбирателство с Пауло Дибала в предни позиции. Срещата беше дебют за Пянич, който до момента не бе играл заради контузия.