Дортмунд гази на старта, Реал (М) с късен обрат

Отборът на Реал (М) започна трудно старта на кампанията си в Шампионската лига. Кралят от миналата година трябваше да прави обрат в края при домакинството си на Спортинг (Лисабон), спечелено с 2:1 от „белите“.

В срещата от група „F“ между двата тима, Бруно Сезар даде преднина на португалците в 47-ата минута. Кристиано Роналдо върна интригата в 89-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар. Алваро Мората (94′) пък донесе пълния актив от точки на тима си секунди преди края.

В другата среща от групата Борусия (Д) нямаше подобни проблеми и разгроми с 6:0 Легия (Варшава) като гост.

„Жълто-черните“ решиха всичко още до 17-ата минута след голове на Марио Гьотце (7′) и централните защитници Сократис (15′) и Марк Бартра (17′), а през второто полувреме точен беше още един от новите играчи в тима – Рафаел Герейро (51′), както още Гонсало Кастро (76′) и дежурният реализатор Пиер-Емерик Обамеянг (87′).

Българският национал в редиците на Легия Михаил Александров се появи като смяна в 67-ата минута, но с нищо не промени случващото се на терена.