Спорт

Ливърпул спечели дербито с Челси

Ливърпул постигна победа с 2:1 при гостуването си на Челси на “Стамфорд Бридж“ в среща от 5-ия кръг на Висшата лига. Така Юрген Клоп победи Антонио Конте и му нанесе първо поражение в официалнa среща, откакто пое “сините“ от Лондон. Подобен развой на мача не бе никак неочакван.

В този мач Давид Луис дебютира отново за “сините“, след като отборът плати близо 30 милиона паунда, за да си го върне от ПСЖ. Ловрен откри за гостите в 17-ата минута, а в 36-ата Хендерсън вкара фамозен гол и удвои техния аванс.

Диего Коста се разписа в 61-ата минута и върна интригата, но до повече попадения не се стигна.
След успеха си Ливърпул събра 10 точки и се изравни с Челси и Евертън, които преди този мач заемаха 2-ото и 3-ото място.