Още едно шоу с марка Лудогорец

Българският евробоец Лудогорец изигра нов много силен мач, този път в родната Първа професионална лига.

Разградчани надиграха с 3:1 Славия на своя „Лудогорец Арена“ в двубоя между двата тима от 7-ия кръг на българския шампионат.

Наставникът на „орлите“ Георги Дерменджиев бе оставил част от основните си играчи на резервната скамейка и извън групата за двубоя след ремито 1:1 с Базел в груповата фаза на Шампионската лига. Това обаче не спря неговия тим да накаже противника, напълно подчинявайки го.

Козмин Моци откри резултата в срещата още в 13-ата минута от дузпа. В 44-ата минута Вандерсон удвои.

В 60-ата минута Стефан Велков се опита да върне интригата с попадение за 2:1.

Звездата на шампионите Джонатан Кафу имаше последната дума, оформяйки крайното – 3:1 в 75-ата минута.

Това бе първо попадение за голаджията на Лудогорец от началото на сезона в Първа лига. Бразилецът се представя отлично на европейската сцена от началото на сезона в Лигата на богатите.

В последните 10 минути Ивайло Димитров и Йомов получиха травми и напуснаха терена, а Тарханов беше направил и трите си смени и се наложи отборът мъ да се мъчи до края.

С днешния си успех, „орлите“ от Разград вече са трети с 13 точки и изостават на 4 зад лидера Левски. Дунав има 16 и мач по-малко. Славия остана на 11-а позиция с 6 точки след петата си загуба….