Новият сезон на Неделната лига на Габрово по футбол стартира

снимка: АНЛ - Габрово

снимка: АНЛ – Габрово

С хубав и резултатен футбол, стартира Английска Неделна Лига Габрово, сезон 2016/2017.

Най – изразителната победа на старта записа „Палаузово“/Интерпауър/ със 7:1 над дебютантите от „Лестър Сити“. Момчетата от Севлиево изиграха хубаво първо полувреме, но липсата на опит си оказа влияние, което доведе до седемте гола в тяхната врата. Четири от тях станаха дело на капитана на „палаузовци“ Пенко Стефанов – Бате Пенко.

Шампионите от „Копакабана“ също тръгнаха с победа, дошла много трудно. Единственият гол, за победата над „Eagles“ с 1:0, бе на Петко Моровяков от пряк свободен удар.

Вицешампионите от „Laziale“ също стартираха ударно. С четири гола на Бисер Стефанов те победиха категорично „Боди Груп“/Експрес/, с 5:0.

Бронзовите медалисти от предния шампионат „2+2“ започнаха мощно срещу завърналия се в лигата „ФК Стеф“. Нено Караджов и Илиян Тосунов дадоха преднина от два гола за селекцията на братя Гутеви, но с по два гола на Детелин Станчев и Иван Лесев, момчетата на Павлин Колев стигнаха до обрата, за крайното 4:2.

Друг от фаворитите в лигата „ВАС Етъра“ също стартира с победа. Воден от своя играещ президент Радослав Спасов тимът надигра „Гипсострой 08“, с 5:2. Два от головете вкара именно Спасов.

Пред погледа на спонсорката си Теодора Добрева“, тимът на „FC FRESH“ игра на предела на възможностите си, но постигна хубава победа с 2:0 над „Приятели“. Точни за успеха бяха Георги Цветков и Мариян Йорданов.

И Магазинът „Катрин“ записа първа победа в новото първенство. В много оспорван мач, селектираният от Велислав Василев – Трола тим, надделя над „Ceratizit“ с 4:2, след голове в последните минути. На два пъти за победителите се разписа новото им попълнение Ростислав Купенски.

Следващата неделя, 25 октомври, в 12.00 ч., стартира вторият кръг от АНЛ – Габрово, отново на спортен комплекс Трендафила.