Интер пак се издъни, Фиорентина мачка с 5:1

Интер продължава да се излага с участието си в евротурнирите.

След като италианският гранд отстъпи пред Апоел (Беер Шева) с 0:2 на своя земя в първия кръг, сега „нерадзурите“ инкасираха и второ поражение в двата си мача от груповата фаза на Лига Европа.

Този път миланци отстъпиха  с 1:3 при визитата си на Спарта (Прага).

Две попадения бяха дело на талантливият 24-годишенстрелец на чехите Вацлав Кадлец. В края на втората част бранителят Марио Холек добави още гол, засичайки с глава. Малко по-рано Паласио бе отбелязал почетното попадение за гостуващия тим.

Припомняме, че загубата на „Дженерали Арена“ идва навръх 80-ия юбилей на патрона на градския съперник Милан Силвио Берлускони.

В другата среща от групата Апоел (Беер Шева) и Саутхамптън завършиха със сиво 0:0.

Отборът на Фиорентина нямаше подобни проблеми и на своя земя разгроми с 5:1 Карабах.

Възпитаниците на Пауло Соуса държаха интригата в мача жива до 39-ата минута, когато Кума ел Бабакар опъна мрежата зад вратаря на гостите. Последва смазващ натиск на „виолетовите“ и за няколко минути резултатът се покачи на 3:0, след попаденията на Никола Калинич и отново Бабакар.

След почивката Мауро Сарате заби още два гола и зарадва трибуните на „Артемио Франки“, които приветстваха първия успех на любимците си във втория по сила клубен турнир на континента.

В самия край африканецът Дино Ндлову реазлизира почетното попадение за гостите от Азербайджан.