Дженоа срази набралия скорост Милан

Дженоа спря полета на устремилия се към четвърта поредна победа в първенството Милан, разбивайки го с класическото 3:0 на своя „Луиджи Ферарис“ в първи мач от десетия кръг на Серия „А“.

Домакините откриха резултата още в 11-ата минута, когато Томас Ринкон центрира в наказателното поле на „росонерите“, а Нинкович скочи най-високо и даде преднина на своя тим. Милан опита да натисне съперника си, но така и не стигна до попадение до края на полувремето.

Гостите продължиха да са по-активният тим и през втората част, но така и не съумяха да изравнят, а вместо това Геноа нанесе нови два удара по именития си съперник. В 80-ата минута Юрай Куцка си отбеляза автогол с нескопосано изчистване, а в заключителните минути Леонардо Паволети заби и трети пирон в ковчега на Милан.

Така серията на Милан беше от 5 двубоя приключи.“Росонерите“ все пак заемат трето място с 19 точки, докато Дженоа е на седма позиция с 15….