Челси надхитри Тотнъм и отново е първи

Челси надигра Тотнъм с 2:1 като домакин в двубой от 13-ия кръг на Висшата лига. Така възпитаниците на Антонио Конте изковаха седмата си поредна победа в шампионата и си върнаха първото място в класирането, което Ливърпул окупира по-рано днес.

Гостите от „Уайт Харт Лейн“ тотално доминираха през първата част, но бяха стъписани от гол в 45-ата минута. Кристиан Ериксен даде аванс на „шпорите“ в 11-ата минута с бомбен изстрел извън наказателното поле. Тотнъм продължи да натиска, но така и не успя да стигне до ново попадение, въпреки че отправи цели 10 удара към Тибо Куртоа за първата част. Така се стигна до момента, когато оставаха секунди до почивката и Педро наказа пропуските на „белите“ за 1:1.

Челси се „прероди“ през втората част и бързо-бързо стигна до второ попадение след груба грешка в отбраната на гостите. Виктор Моузес бе оставен абсолютно сам и непокрит в непосредствена близост до вратата и успя да промуши топката за 2:1.

Така Челси събра 31 точки и се върна на върха във Висшата лига. Тотнъм пстава пети с 24 пункта….