Спорт

Бенфика преклони глава пред Маритимо

Намиращият се в топформа тим на Бенфика допусна първото си поражение от началото на сезона в Примейра лига.

Това се случи при гостуването на Маритимо. Лисабонските „орли“ отстъпиха с 1:2 и останаха с 29 точки – 5 повече от Спортинг, който днес приема Витория (Сетубал) и може да скъси изоставането си от лидера.

Арменският национал Геворг Газарян даде аванс на Маритимо още в 5-ата минута след грешка в защитата на гостите. Послдваха интеренси ситуации и пред двете врати, за да се стигне до 27-ата минута и изравнителното попадение на Гонсало Гуедеш. Последната дума обаче имаха домакините. В 69-ата минута Маурисио Антонио засече с глава центриране от корнер и донесе сензационния успех на тима от остров Мадейра.

През следващата седмица на Бенфика предстои решителен мач за класиране на 1/8-финалите в Шампионската лига срещу Наполи….