Евертън шокира Юнайтед в края

Манчестър Юнайтед успя да врътне реми 1:1 при тежкото си гостуване на Евертън насред „Гудисън Парк“. Това стана в среща от 14-ия кръг на английската Висша лига в която гостите демонстрираха страхотен характер и много малко не им достигна за крайния успех.

Първото попадение в мача бе дело на Ибрахимович, който реализира в 42-ата минута и даде аванс на тима си, но в 88-ата минута Бейнс бе точен от спорна дузпа за нарушение на резервата Фелаини. Така домакините изравниха.

В този сблъсък мениджърът на гостите Жозе Моуриньо реши да заложи на Антони Марсиал и Хенрих Мхитарян, които доскоро пренебрегваше, в титулярния състав. Именно французинът асистира на Златан за гола. Уейн Руни, който е юноша на домакините, пък пропусна срещата заради наказание.

След този мач „червените дяволи“ са 6-и в класирането с 21 точки, докато техният противник в 8-и с 20 точки….