ПСЖ едва се спаси срещу Лудогорец, „орлите“ в Лига Европа

Лудогорец завърши наравно 2:2 като гост на Пари Сен Жермен в последния си двубой от груповата фаза на тазгодишната Шампионска лига. Гостите обаче могат да съжаляват, тъй като водеха с 2:1 секудни преди края. Все пак разградчани си осигуриха участие в Лига Европа през пролетта, завършвайки на третото място в група „А“ с три точки. В другата среща Базел, който също имаше апетити за третата позиция загуби от Арсенал с 1:4 като домакин.

ПСЖ доминираше мача, но през по-голямата част от времето многомилионната селекция на Унай Емери не знаеше как да достигне вратата на Владислав Стоянов. Въпреки посредствената си игра домакините направиха редица пропуски, а вкараха и две попадения.

Лудогорец откри в 15-ата минута чрез Върджил Мисиджан. ПСЖ изравни в 61-ата със задна ножица на Кавани, а в 69-ата Вандерсон отново даде аванс на „орлите“ след страхотна контраатака. Парижани се добраха до равенството в добавеното време, когато точен бе Анхел ди Мария.

Ето как се разви двубоят минута по минута:

90+1′ – ГОЛ за Пари Сен Жермен! Анхел ди Мария получи топка от влезлия като резерва Курзава в малкото наказателно поле и матира Стоянов за 2:2.

77′ – Страхотна възможност за Хатем бен Арфа от ПСЖ, който бе оставен непокрит на точката за дузпата, но силният му шут бе избит с глава от Козмин Моци.

69′ – ГОЛ за Лудогорец! Джонатан Кафу напредна по крилото след грешка на бранител на домакините, върна назад към Вандерсон, който заби топката във вратат…