Славия с рутинна победа над Монтана

Славия спечели лесно с 2:0 у дома срещу Монтана в ранния съботен двубой от 18-ия кръг на Първа лига.

Двубоят на Националния стадион „Васил Левски“ започна с превъзходство за славистите. Още във втората минута левият бек Абуд Омар беше оставен непокрит в малкото наказателно поле, но ударът му с глава от чиста позиция мина над вратата.

Само две минути след това „белите“ поведоха в резултата след красиво попадение. Николай Димитров отправи силен диагонален параболичен удар, който изненада вратаря Христо Иванов и даде аванс в полза на Славия.

В десетата минута капитанът Георги Петков беше заменен принудително от младия гръцки страж Антонис Стергиакис след неприятен сблъсък с бившия си съотборник Петър Атанасов, който защитава цветовете на гостите.

В 43-ата минута Омар отново стреля с глава, но защитата на монтанци изби топката от голлинията.

Три минути след почивката Иван Минчев изведе Валери Домовчийски сам срещу Христо Иванов и бившият национал не сгреши, вкарвайки втория гол в срещата в София.

Четвърт час преди края голмайсторът Димитров се откъсна сам в половината на Монтана, влезе в наказателното поле на гостите, но ударът му мина над гредата.

В 81-ата минута защитникът Омар Абуд извърши ненужно нарушение в центъра на терена и получи втори жълт картон, оставяйки своите съотборници с човек по-малко на терена до края на срещата.

След тази домакинска победа Славия заема десетото място с актив от 20 точки….